Галина Костянтинівна Вдовиченко народилась 21 червня 1959 року у селищі Печенга на Кольському півострові (Росія).
У дитинстві разом з родиною часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бувала у бабусі з дідусем у містечку Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька.
Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Живе у Львові. Має доньку та сина. Серед захоплень – гірські лижі, дизайн одягу та інтер’єрів, колекціонування рукавичок…
До 2017 року працювала заступником головного редактора щоденної газети «Високий Замок».
Галина Вдовиченко дебютувала у 2008 році з романом «Пів’яблука», який вийшов у видавництві «Нора-Друк» (Київ) і став лідером продажів на стенді видавництва під час Львівського Форуму видавців-2008. Перший тираж книжки розійшовся протягом місяця. Роман отримав спеціальну відзнаку конкурсу «Коронація слова-2008» «Вибір видавців», а авторка отримала диплом «Дебют 2008 року» у номінації «Найкращий автор» від книготоргової мережі ЕМПІК, отримала друге місце у конкурсі «Найкраща українська книга-2009» за версією читачів та журі тижневика «Кореспондент» також за роман «Пів’яблука».
Другий роман – «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі «Коронація слова – 2009», вийшов у світ під назвою «Тамдевін» у видавництві «Нора-Друк». Лише на Львівському Форумі видавців-2009 було продано 985 примірників цього роману. Також роман «Замок Гербуртів» («Тамдевін») отримав перше місце у номінації «Оригінально оформлене та проілюстроване видання» на Міжнародному дитячому фестивалі у Львові (травень 2011), та відзнаку «Книжкового Левеня», друге місце у номінації «Світ дитинства» та третє – у номінації «Мистецтво друку» у конкурсі «Найкраща книга України» (2011). 2011 році увійшов до п’ятірки фіналістів «Книги року Бі-Бі-Сі». Першу премію отримала у номінації «прозові твори для дітей» у Всеукраїнському конкурсі романів, п’єс та кіносценаріїв «Коронація слова»-2012.
У 2010 році вийшов роман «Хто такий Ігор?». У 2011 році у видавництві «Грані-Т» побачила світ перша книжка Галини Вдовиченко для дітей – казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри. Того ж року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» виходить роман «Бора», (видавництво «Фоліо»). До антології малої прози «20 письменників сучасної України», до якої увійшло оповідання письменниці «Брат».
2012 рік: роман «Купальниця» та участь у збірці видавництва «Фоліо» «27 регіонів України» (оповідання «Вулиця Дадугіна – вулиця Довбуша» про Івано-Франківщину).
У 2013 році виходом казкової повісті «Ліга непарних шкарпеток» у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» започатковано україномовну серію книжок для дітей. Повість потрапила до п’ятірки фіналістів конкурсу «Дитяча Книга року ВВС – 2013».
Галина Вдовиченко та Лариса Денисенко стали упорядниками антології «Жити-Пити. 40 градусів життя» – збірки творів сучасних українських письменників про алкоголь (оповідання «Вікно»). У видавництві «Фоліо» побачила світ антологія «Історія України очима письменників» (оповідання «Княгиня та вогняна саламандра»). Наприкінці 2013-го року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» одночасно вийшли роман «Пів’яблука» у новій авторській редакції та продовження цього роману – «Інші пів’яблука». «Видавництво Старого Лева» видало збірку «13 різдвяних історій», серед яких – «Повернення до Матроської тиші» Галини Вдовиченко.
2014 року у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» вийшла колективна збірка оповідань «Ода до радості», де Галина Вдовиченко є упорядником, оповідання «Запах скошених кульбабок». Друкувалася в антології видавництва «Фоліо» «Україна-Європа» (уривок «Пінзель у Парижі»), у збірці «Видавництва Старого Лева» «Друзі незрадливі» (оповідання «Умка, Умас, Умич»), та в авторському проекті Оксани Забужко «Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву», (упорядниця Тетяна Терен, видавництво «Комора»).
2015 рік: у «Видавництві Старого Лева» вийшла повість-казка для дітей «36 і 6 котів». Книжка «36 і 6 котів-компаньйонів» потрапила до короткого списку премії «Львів – місто літератури ЮНЕСКО»-2020. Книжка «Містельфи» опинилася в короткому списку «Топ БараБуки 2020».
У 2019 році книжка «36 і 6 котів» перемогла у номінації «Дитяча література (проза)» на фестивалі Book Space Fest – 2019 у Всеукраїнському літературному конкурсі прозових україномовних видань.
«36 un 6 kaki» («36 і 6 котів» латиською мовою) потрапили до 28-ми рекомендованих експертами книжок – у колекцію «Журі для дітей, молоді та батьків-2021» (Латвія).
Весною 2022 року завдяки голосам дітей у Латвії книжка «36 un 6 kaki» («36 і 6 котів») здобула перемогу за результатами національного книжкового «Журі для дітей, молоді та батьків» (Латвія) у категорії 9+ (років)
У видавництві «Клуб сімейного дозвілля» – колективна збірка «Волонтери. Мобілізація добра», (укладач Ірена Карпа), до якої увійшло оповідання «Госпіталь. Розвантажувальні дні». У цьому ж видавництві побачила світ авторська збірка Галини Вдовиченко у яку увійшли – роман «Тамдевін» (нове видання), та «Вовчі історії замку Гербуртів». На Форумі видавців-2015 «Клуб сімейного дозвілля» презентувало роман «Маріупольський процес». За результатами Всеукраїнського рейтингу «Книжка року 2015» роман ввійшов у топ-7 у номінації «Красне письменство. Жанрова література». Участь у колективній збірці «Маслини на десерт» («Фоліо», серія «Добрі історії») – оповідання «Никифор та інші чоловіки у грі «Вірю-не вірю»). Участь у колективній збірці «Львів. Кава. Любов» (КСД).
2016 рік – вихід авторської збірки малої прози «Ось відкрита долоня» у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», і надруковано книжки для маленьких «Засинай. Прокидайся
2017 рік: продовження повісті-казки для дітей «36 і 6 котів» – «36 і 6 котів-детективів». Нове видання книжки «Мишкові Миші з продовженням» – повість для дітей «Мишкові Миші» та продовження – «Зірковий час Мишкових Мишей», (ілюстрації Інни Черняк). Участь у «Хрестоматії сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах», (серія «Шкільна бібліотека»). Письменниця є упорядником колективної збірки «Зелене яблуко, срібні мечі» – подорожні оповідання та есе після мандрівок Добромильським краєм.
2018 рік: книжка для дітей Галини Вдовиченко «Сова, яка хотіла стати жайворонком», художнє оформлення Христини Лукащук у видавництві «Чорні вівці» – «Книги-ХХІ» побачила світ у «Видавництві Старого Лева» – «Чорна-чорна курка» (ілюстрації Наталки Гайди). У колективних збірках видруковано твори: «Це зробила вона», «Лялька. Оповідання про дитинство» («Начебто про ведмедика») та «19 різдвяних історій» (оповідання «Лорд, вівсянка і любов», «Видавництво Старого Лева»).
На Книжковому Арсеналі у Києві у квітні 2016 року нагороджено відзнакою «Лиса ручка» – «За найсмішнішу книжку року», а 2017 р. – авторка отримала відзнаку «Золотий письменник України» (14 грудня 2018 року книжка «Сова, яка хотіла стати жайворонком» здобула перемогу в номінації «Ілюстрована книжка року» в «Топ БараБуки»).
Книжка «Сова, яка хотіла стати жайворонком» (художнє оформлення Христини Лукащук, видавництво «Чорні вівці») яка потрапила до міжнародного каталогу «Білі круки 2019» («White Ravens 2019») («Білі круки» — це престижний щорічний каталог книжкових рекомендацій в галузі міжнародної дитячої та юнацької літератури, книжки до якого обирає за критеріями літературного стилю, дизайну, універсальності теми, новаторства Міжнародна молодіжна бібліотека в Мюнхені (International Youth Library)).
2023 року також була номінована від України на Меморіальну премію Астрід Ліндгрен.
«Метелики перетворюються» з ілюстраціями Софії Рунової – в короткому списку Топ БараБуки-2023 і є переможницею у номінації «книжка-картинка року».
2024 року вийшла крайня книга письменниці «36 і 6 собак».
Книжки Галини Вдовиченко перекладені литовською, словацькою, німецькою, англійською, японською, китайською, перською, грузинською, чеською мовами.
ТВОРИ
Вдовиченко Г. Бора / Г. Вдовиченко ; худож.-іл. М. Долгополова ; в оформ. обкл. використ. іл. Т. Копітової. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2011. – 238 с. : іл
Вдовиченко Г. Життя іграшкових овечок : зб. оповід. / Г. Вдовиченко ; іл. І. Шатохін. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 112 с. : іл.
Вдовиченко Г. Інші пів’яблука : роман / Г. Вдовиченко. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 256 с.
Вдовиченко Г. Котохатка / Г. Вдовиченко ; намалюв. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – [34] с. : іл.
Вдовиченко Г. Котохатка / Г. Вдовиченко ; намалюв. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – [34] с. : іл.
Вдовиченко Г. Купальниця : роман / Г. Вдовиченко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2012. – 240 с.
Вдовиченко Г. Ліга непарних шкарпеток / Г. Вдовиченко ; худож. Д. Скляр. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2013. – 128 с. : іл.
Вдовиченко Г. Ліга непарних шкарпеток / Г. Вдовиченко ; диз. А. Джанікян. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 56 с. : іл.
Вдовиченко Г. Ліга непарних шкарпеток / Г. Вдовиченко ; Укр. культ. фонд «Книга, що долає бар’єри»; ред. тексту шрифтом Брайля К. Івашутіної; диз. А. Джанікян . – Львів : Нац. ун-т «Львівська політехніка», 2020. – 68 с. : іл.
Вдовиченко Г. Маріупольський процес : роман / Г. Вдовиченко ; передм. В. Лиса. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 282, [1] c.
Вдовиченко Г. Метелики перетворюються : [повість] / Г. Вдовиченко ; іл. С. Рунова. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. – 32 с. : іл.
Вдовиченко Г. Мишкові миші : з продовженням / Г. Вдовиченко ; худож. І. Черняк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 149 с. : іл.
Вдовиченко Г. Містельфи : повість / Г. Вдовиченко ; намалювала А. Ломакіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. –144 с. : іл.
Вдовиченко Г. Ось відкрита долоня : збірка / Г. Вдовиченко ; дизайнер обкл. й худож. Т. Гущина. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 204, [1] c. : іл.
Вдовиченко Г. Пів’яблука : роман / Г. Вдовиченко ; худож. Г. Зінько; передм. Г. Пагутяк. – Київ : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2013. – 208 с. : портр.
Вдовиченко Г. Прокидайся ; Засинай : ранкові історії для маленьких : вечірні історії для маленьких / Г. Вдовиченко ; намал. В. Борігард. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 40 с. : іл.
Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; намал. Наталка Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 136 с. : іл., портр.
Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; намал. Наталка Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 136 с. : іл., портр.
Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; намал. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 136 с. : іл.
Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; намал. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 136 с. : іл.
Вдовиченко Г. 36 і 6 котів-компаньйонів / Г. Вдовиченко ; намал. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 158 с. : іл.
Вдовиченко Г. Чорна-чорна курка / Г. Вдовиченко ; іл. Н. Гайди. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 46 c. : іл.
ЛІТЕРАТУРА ПРО ПИСЬМЕННИЦЮ
Вдовиченко Г. Інтерв’ю з найвідомішими літературними котами : літературна студія / Г. Вдовиченко, Л. Ра, К. Яковчук-Бессараб ; іл. Н. Гайди, С. Нордквіста // Джміль. – 2020. – № 2. – С. 6-9.
Книга року [Електронний ресурс] : редакція ВВС Україна оприлюднила «довгі списки» літературних премій «Книга року-2015» і «Дитяча книга року-2015», які проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) // Бібліотека у форматі Д. – 2015. – № 3. – С. 45.
Книга року Бі-Бі-Сі-2011 // Бібліотечна планета. – 2012. – № 1. – С. 34.
Переможці «Коронації слова – 2012» / підгот. Ю. Ворона // Бібліотечна планета. – 2012. – № 3. – С. 38-39.
ЕЛЕКТРОННІ РЕСУРСИ
Вдовиченко Галина [Електронний ресурс] // Barabooka: [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.barabooka.com.ua/galina-vdovichenko/. – Назва з екрану. – Дата звернення: 19.03.2024.
Вдовиченко Галина Констянтинівна [Електронний ресурс] // Вікіпедія : [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вдовиченко_Галина_Костянтинівна. – Назва з екрану. – Дата звернення: 19.03.2024.
Галина Вдовиченко – книги і біографія [Електронний ресурс] // Yakaboo : [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: https://www.yakaboo.ua/ua/author/view/Galina_Vdovichenko. – Назва з екрану. – Дата звернення: 19.03.2024.
Галина Вдовиченко [Електронний ресурс] // Avtura : [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: http://avtura.com.ua/writer/71/ . – Назва з екрану. – Дата звернення: 19.03.2024.
Підготувала: зав.відділом інформаційних технологій та бібліографії Алла Потрапелюк