Клава (Клавдія) Корецька – українська письменниця. Член Національної спілки письменників України
Народилася 8 жовтня 1952 року в селі Марковичі Горохівського району на Волині. 1976 року закінчила Львівський лісотехнічний інститут (спеціальність – «Озеленення міст і населених пунктів»). Працювала в Луцькому тресті зеленого господарства, історико-культурному заповіднику «Старий Луцьк», центральному парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки, редактором відділу культури і національного відродження газети «Народна трибуна».
На початку 90-х років була активісткою Народного Руху України, обиралася депутатом Луцької міської ради.
Писати почала у шкільні роки. Перші кроки в царині літератури були пов’язані з прозою: сторінки для новел, оповідань надавала їй горохівська районна газета, що мала, відповідно до часу назву «Будівник комунізму». Поетичні твори друкувала на сторінках волинської та всеукраїнської періодики. Музичний театр «Намисто» київської гімназії №142 створив за віршами Клави Корецької виставу «Чорний біль».
Основною формою для творчого самовираження поетеси став верлібр. Лірична героїня Клави Корецької сприймає життя драматично, слово поетеси співзвучне часові. А вірші про кохання вирізняються з-поміж поетичного загалу силою емоційної напруги, високого болю, в якому народжуються образи, здатні збудити читацьку уяву покликати до співчуття і довіри.
Письменниція розмірковує про долю планети і людства, національні святині рідного народу.
Серед рис, притаманних творчості Клави Корецької є глибоке проникнення в глибинну суть явищ і подій, причетність авторки до всього, що відбувається навколо неї. Вона – митець-інтелектуал, багато читає, жваво цікавиться літературним процесом, мистецтвом (особливо живописом та графікою). Поезія – не єдина царина для реалізації творчого потенціалу. Будучи редактором відділу культури і національного відродження газети «Народна трибуна», вона активно працювала як публіцист (не полишивши цієї справи й нині). Пробує себе і в літературознавчій сфері, здійснила велику роботу по оприлюдненню поетичного доробку Володимира Бондарука – поета з надзвичайно оригінальним світобаченням.
Член Національної Спілки письменників України з 1995 року.
Є головою журі обласного літературного конкурсу «Неповторність» та обласного літературного конкурсу «Кращий читач року».
Автор книг «Час пік» (1990), «Збирачі купальського вогню» (1993), «Відкрите небо» (1999), «Між зіркою і Аїдом» (2002), «В очікуванні Адама» (2007), «Еміграція в осінь» (2011), «Павутинка» (2012), «Маленький український ангел» (2016), «Небесні квіти» (2018).
ОКРЕМІ ВИДАННЯ ТВОРІВ
Корецька К. Відкрите небо : поезії / К. Корецька. – Луцьк : Терен, 1999. – 103 с. : іл.
Корецька К. В очікуванні Адама : поезії / К. Корецька. – Луцьк : Терен, 2007. – 160 с. : іл.
Корецька К. Збирачі купальського вогню : поезії / К. КорецькаВ. П. Кратюк. – Луцьк : Надстир’я, 1993. – 89 с.
Корецька К. Еміграція в осінь : поезії / К. Корецька. – Луцьк : Терен, 2011. – 112 с.
Корецька К. Маленький український ангел : поезії / К. Корецька. – Луцьк : Терен, 2016. – 51 с. : іл.
Корецька К. Між зіркою і аїдом : поезії / К. Корецька. – Луцьк : Видавництво обласної друкарні, 2002. – 114 с.
Корецька К. Небесні квіти : казки для дітей і дорослих / К. Корецька. – Луцьк : Терен, 2018. – 45 с. : іл.
Корецька К. Павутинка : казки / К. Корецька. – Луцьк : Терен, 2012. – 20 с.
Корецька К. «Час пік” : вірші / К.Корецька. – Львів : Каменяр, 1990. – 39 с.
ПРО ПИСЬМЕННИКА
Клава Корецька // Волинь літературна: наші сучасники : зб. матеріалів про письменників Волині, членів Національної спілки письменників України / ред.-упоряд. Н. Горик. – Луцьк, 2010. – С. 90-99.
Клавдія Корецька // Письменники Волині : довід. Волинської обласної організації Національної спілки письменників України / упоряд. Н. Горик. – Луцьк, 2010. – С. 22-23
***
Цюриць С. Сльоза, притулена до землі / С. Цюриць // Віче. – 1995. – 7 лип.
Луцький Л. Формула польоту або Дозвілля крила / Л. Луцький // Березіль. – 2002. – № 9-10. – С. 170-173.
Савчук І. «Дерево, яке виглядає нас із вирію…» / І. Савчук // Терен. – 2005. – Ч. 1. – С. 20-22.
Підготувала : головний бібліотекар відділу краєзнавчої літератури Сілкова О. Г.